2018-12-13

Energia jest kobietą

joga dla początkujących Warszawa Wilanów
Joga Warszawa Wilanów - Powsin
Joga w Warszawie
Joga kręgosłupa Warszawa Wilanów
Joga Warszawa Powsin
szkoła jogi Warszawa Wilanów
joga dla początkujących Warszawa Wilanów

Energia jest kobietą

Punkt zwrotny cyklu w kole roku to okres Bożego Narodzenia i w tym czasie Twoja energia odradza się ze zdwojoną siłą.

Czy wiecie, że 21 grudnia świętujemy Narodziny Nowego Roku i Nowego Życia – Yule? Jest to dzień, w którym Mrok ostatecznie przegrywa ze Światłem, a dni stają się coraz dłuższe i bardziej wypełnione blaskiem. To punkt zwrotny cyklu w kole roku – koniec starego, początek nowego.

Nie przegapcie okazji, by wydobyć na światło dzienne również Waszą energię.  To magiczny czas stawiający za sobą przeszłości i spoglądający z nadzieją w przyszłość. I tak jak odradza się Słońce, tak odradza się Dusza, a po nocy zawsze przychodzi dzień. Zbliżający się koniec roku, to  również właściwy moment, aby zaplanować przyszłość przed sobą.

Wspólna praktyka ukierunkowana na pozbycie się blokad ułatwi nam otworzenie właściwej bramy i wyjście na właściwą drogę. Poddamy refleksji miniony rok, decydując o kierunku, w jakim  życie powinno zmierzać w kolejnym. Koniec roku to symboliczny czas, w którym triumfuje Nadzieja.

Uwolnij się od wewnętrznych blokad i doświadcz głębokiego procesu zmiany w oparciu o metodę Ashtangi oraz jogi stworzonej specjalnie dla kobiet. Intensywny 3-dniowy warsztat wyjazdowy w małej, 12-osobowej grupie pozwoli Ci powrócić do źródeł twojej kobiecości.

 

Co czeka Cię na warsztatach?

Warsztaty oparte są o zasadę „1% teorii, 99 % praktyki ". Wewnętrzna przemiana odbywa się poprzez pracę z ciałem i jego ograniczeniami. Dlatego poznacie najlepsze narzędzia, jakim jest Ashtanga oraz autorska praktyka jogi, skierowana  na poszukiwanie uśpionego potencjału  zmysłowości, twórczości oraz naturalnego zmysłu kobiecej siły i natury. Przygotujcie się również rozgrzewającą Vinyasę jogę, która gwarantuje giętkie ciało, pozytywne zmęczenie, dzięki któremu poczujecie uspokojenie umysłu i umocnienie ducha. Nie ma lepszego sposobu na rozpoczynanie nowego  niż wysiłek prowadzący poprzez skupienie do pustki, miejsca w którym spotykamy nasze ja. Z tego miejsca zaczynają się plany, nowe perspektywy i morze możliwości.

Dzięki praktyce Ashtanga jogi połączycie natomiast ruch z oddechem, ciało z duszą i przypomnicie sobie czym jest świadomość ciała. Poranne i wieczorne medytacje oraz smakowanie ciszy pozwolą Wam wyłączyć się i zwolnić tempo życia, by zatopić się we własnym wnętrzu.

 

13.12-16.12 2018

PROGRAM WYJAZDU
13.12. 2018 - Czwartek
16:00 – powitalny poczęstunek
17:00-18:30 – spotkanie organizacyjne oraz wspólna powitalna praktyka regeneracyjna
18:30-19:30 – kolacja
20:30-21:15 – techniki medytacyjne i medytacja 

14.12  i 15.12 - Piątek & Sobota
8.00 -10.00 – poranna praktyka Ashtanga: wysiłek+ pot+ motywacja (zajęcia prowadzone- stopień zaawansowania w zależności od poziomu grupy)
10:00-11:00 – śniadanie
CZAS WOLNY
14.00-15.00 - obiad
16.00- 17.00  - zajęcia warsztatowe (przygotowanie do wybranych pozycji np. lotosu, navasany, skłonów oraz wzmacnianie mięśni brzucha, rozciąganie, techniki relaksujące i oddechowe, wygięcia do tyłu, pozycje balansowe)

17.15- 18.30 -   praktyka  „Fly Goddess”

18:30 – 19:30 – kolacja
20.30 – 21.30  -  joga relaksacyjna,  medytacja , pranayama, joga nidra, w zależności od dnia i nastroju J

16.12  - Niedziela   - wyjazd około 15:00
7.30 -9.00 – poranna praktyka Ashtangi
9:00-10:00 – śniadanie
10:00 – 11:00 – pakowanie
11.00 -12.30 – praktyka  Fly Goddess
13:00-14:00 – praktyka regeneracyjna lub zajęcia warsztatowe

14.00-14.30 - obiad
15.00 - wyjazd

Jest to ramowy program wyjazdu. Godziny posiłków lub zajęć/warsztatów mogą przed/w trakcie wyjazdu nieznacznie się zmieniać. Wszystko jest uwarunkowane ilością osób i poziomem grupy oraz naszymi wspólnymi chęciami, potrzebami.

 

Zajęcia Fly GODDESS umożliwiają zniwelowanie napięcia w ciele, likwidację  stresu w umyśle. Unikatowym doświadczeniem będzie uczucie zrzucenia ze swojego ciała i umysłu wielu narosłych przez lata, ograniczających warstw i obudzenie  w sobie silnej i zdecydowanej  kobiety.

Podczas trzech dni warsztatowych wydobędziesz z siebie twoją naturalną moc, siłę płynącą z ukrytej i ujarzmionej energii. Uśpionej choć nadal obecnej w twoim ciele: brzuchu, łonie i udach.  Otworzysz zamknięte  drzwi i odbierzesz twoje  jasne światło, które od zawsze należy do twojej kobiecości. Odzyskasz siłę, czar, pewność siebie oraz  niezmąconą wiarę we wszystko co robisz. Wyzwolisz swoją duszę, pozbawiając się obaw i ograniczeń.

Poprzez jogę, mantry i otwierające ciało Vinyasy, otworzysz drzwi i wejdziesz w głąb własnej energii i siły twojej najczystszej i najdoskonalszej kobiecości. Tworząc własną ścieżkę, uzdrowisz swoją istotę: wysiłkiem, medytacją, rosnącą  uważnością  i samoświadomością.

W trakcie warsztatów poznasz  siłę swoich bioder, miejsca uśpionej energii, miękkość ud, ich  elastyczność. Pracować będziemy nad otwarciem tego obszaru uwalniając  łagodność, a zarazem zdecydowanie.

Medytacja będzie stałym elementem rozpoczynającym i kończącym każdy dzień. Podczas medytacji zaprosisz do swojego umysłu jasność myśli, usuwając z niego niepotrzebne warstwy jakimi są splątane myśli, osądy i przekonania. Medytacja pozostawia w nas tylko to co istotne. Umożliwia wgląd w siebie, przeskanowanie swojego ciała i kontakt ze swoim ukrytym potencjałem oraz uśpioną kobiecością. Bogini nie pojawia się w was, ona jest, należy tylko dać jej przestrzeń, czas i pożywienie – a siła ta połączy się z wami i odkryjecie się na nowo.

Pranayama będzie doświadczeniem wyzwalającym w Was  ogrom  i potęgę oddechu, czyszczącego nasze ciało z toksyn i obciążeń psychicznych. Doświadczeniem wzbogacającym o spokój, równowagę, koncentrację  i pobudzającym płyną, życiową energię,  znaną jako prana.


TERMIN
13.12 – 16.12. 2018
(CZWARTEK – NIEDZIELA)

DLA KOGO
- Dla wszystkich kobiet, zarówno silnych i wiotkich, ale gotowych i chętnych do rozpoczęcia przygody z Ashtanga jogą oraz tych, którzy chcą pogłębić swoją praktykę, poznać nowe narzędzia umożliwiające  spotkanie siebie, jako kobiety- bogini.

- Dla tych, które czują, że zgubiły siebie. Otwartych na ożywcze moce płynące z samego środka kobiecości.

- Dla zawsze młodych duchem i ciekawych doświadczeń i wiedzy, choćby tego, czym są płynne ruchy Vinyasy i jakie zawierają w sobie elementy, co poruszają –( najgłębsze emocje, radosny śmiech, niepochamowany zachwyt etc.. ) 

Poziom będzie dostosowany do grupy: Ashtanga zarówno dla  poczatkujących jak i średniozaawansowanych,  zajęcia warsztatowe. Praktyka Fly Goddess będzie również dostosowana do możliwości uczestniczek.

MIEJSCE

W samym środku Zielonych Płuc Polski, w tradycyjnym mazurskim folwarku, daleko od gwaru miasta znajduje się Folwark Miłkowiec.  Jest on położony wśród łąk, pól i lasów, nad niezwykle urokliwą rzeką Szkotówką oraz bobrowymi rozlewiskami. Najbliższa wieś znajduje się w odległości ok. 1,5 km, z daleka od cywilizacji oraz wielkomiejskiego zgiełku. Folwark składa się w kilku wygodnych i klimatycznie urządzonych budynków. Wszystko razem tworzy atmosferę relaksu, uwolnienia się od pośpiechu, ułatwiając przeniesienie uwagi do wewnątrz.  Posiłki wegetariańskie, przyrządzone z sercem i inspiracją różnorodności pór roku, przygotowane  przez gospodarzy z pasją i uważnością.
 

POKOJE

Do Waszej dyspozycji oddajemy klimatyczne pokoje 2 i 3 osobowe w miejscu inspirowanym miejscowym folklorem, z typowym dla regionu założeniem odwzorowania obiektu i  zachowaniem każdego szczegółu dawnego folwarku. Wyposażenie pokoi również z uwzględnieniem przyjętego kanonu. Meble wykonane według miejscowych wzorców, pokryte rękodziełem i motywami nawiązujących do miejscowej przyrody. Pokoje dla gości znajdują się w obiektach, które swoimi nazwami nawiązują również do założenia folwarcznego.

SALA DO JOGI
Do naszej dyspozycji przez cały okres trwania warsztatów pozostają dwie sale: mała 40 m2 oraz duża  o powierzchni 100m2,

 

ADRES
Folwark Miłkowiec

Gołębiewo 9

13-124 Kozłowo


PROWADZĄCA
Olga Passia
Certyfikowany nauczyciel Ashtanga Vinyasa Jogi (RYT 200). Ukończyła kurs nauczycielski u wielu znakomitych i doświadczonych nauczycieli m.in. Johna Scotta, Manju Jois, David, Keil, Basi Lipskiej i Beaty Darowskiej. Do 2017 roku mieszkała i uczyła jogi w Londynie, od maja 2017  prowadzi własną szkołę Joga Balans w Powsinie.  W niespełna osiem miesięcy wprowadziła w świat jogi ponad sto osób, które po kursach dla poczatkujących zarażone jogą praktykują z pasji i potrzeby ciała i ducha, wzbogacając swoją wiedzę na regularnych zajęciach i warsztatach ( obecnie podczas szkolenia u Greg Nardi/Florida oraz Faith Hunter/London) Olga jest również dziennikarką, pisarką, projektantką mody, podróżniczką, żoną, mamą, oraz właścicielką psa Toro.


CENA I REZERWACJE:
Do rezerwacji miejsca konieczna jest wpłata zaliczki w wysokości 400 zł.
Cena obejmuje zajęcia, pakiet warsztatowy, wyżywienie oraz nocleg
Miejsce w pokoju 2 oraz 3 osobowy z łazienką 1100 zł/cena za osobę

Cena obejmuje cały warsztat jogi z zakwaterowaniem i wyżywieniem

Na wyjazd można wybrać się również z niepraktykującym jogi partnerem, zniżki na pobyt dla tych osób są możliwe po kontakcie mailowym i ustaleniu szczegółów.
W Folwarku Miłkowo mile widziane są także dzieci, jednakże na czas zajęć nie organizujemy opieki nad pociechami, zatem jest to kwestia do rozwiązania we własnym zakresie. Istnieje również możliwość zabierania czworonogów, warunkiem jest ich łatwość adaptacji do nowej grupy osób w których otoczeniu się znajdują oraz łagodność charakteru.

 

ZALICZKA I ZASADY

Dojazd na miejsce we własnym zakresie.

Rezerwacji można dokonać zapisując się na listę mailem olga@jogabalans.pl  oraz wpłacając zaliczkę w wysokości 400 zł. Resztę kwoty należy uiścić  przelewem na konto najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem wydarzenia lub gotówką w dniu przyjazdu po wcześniejszym uzgodnieniu.

Konto: ING Śląski 64 1050 1025 1000 0090 9611 6125  Właściciel: Joga Balans

W temacie: Imię, Nazwisko, „Energia jest kobietą”

Proszę o rozważne decyzje, zaliczka jest bezzwrotna. Uznaje się, że jej wpłata jest równoznaczna z akceptacją oferty oraz udział w warsztatach wyjazdowych, jak i akceptacją programu wyjazdu oraz jego kosztów.

Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli ostatnie wolne miejsce zostanie uprzednio zarezerwowane przez inną osobę. Uczestnikowi nie przysługuje zwrot jego świadczenia na rzecz organizatora z przyczyn za które Organizator nie odpowiada.

Organizator może odwołać wydarzenie w przypadku jeśli liczba osób będzie mniejsza niż 80% zaplanowanej liczny uczestników.

Zapytania telefoniczne i kontakt:

Olga: 664 060 083

Zapraszam!

Namaste

 

Rezerwacji można dokonać zapisując się na listę mailem lub telefonicznie.

Uwaga! Oferujemy tylko 12 miejsc.