Intensywne 6 godzinne warsztaty Ashtanaga z Mateuszem

Zapraszamy na intensywny warsztat wprowadzający do Ashtanga Jogi z Mateuszem Dekerem– nauczycielem autoryzowanym przez KPJAYI w Mysore w Indiach, do nauczania Pierwszej i Drugiej Serii Ashtangi: Yoga Chikitsa i Nadi Shodhana.

Mateusz przyjedzie na nas z Poznania, specjalnie dla tych, którzy chcą pogłębić i metodycznie wzmocnić swoją obecną praktykę oraz zrozumieć szczegółowy sposób wykonania pozycji siedzących oraz sekwencji końcowej oraz dla tych, którzy pragną rozpocząć niezwykła praktykę Mysore w domu w spokojny i bezpieczny sposób

Warsztaty rozpoczniemy dynamiczną Ashtanga jogą, następnie przejdziemy do wykładu na temat historii i filozofii jogi, który pozwoli lepiej zrozumieć znaczenie systemu Ashtanga Vinyasa Jogi. Omówione zostaną podstawowe pojęcia funkcjonujące w prezentowanej metodzie, a także ich znaczenie i obecność w obrębie filozofii indyjskiej.


W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się:

 1. Jak dostosować praktykę do własnych możliwości i ograniczeń, poznają modyfikacje pozwalające na dostosowanie praktyki do swoich aktualnych możliwości, by świadomie i bezpiecznie wykonywać następujące po sobie sekwencje asan.
 2. Jak stopniowo i krok po kroku rozszerzać praktykę, by nie zniechęcić się do metody
 3. Czym jest praktyka w stylu Mysore – praktyka indywidualna, która wbrew panującego przekonania nie wymaga znajomości całej serii.
 4. Czym jest filozofia jogi, skąd pochodzi jakie ma korzenie oraz jak na przestrzeni czasu ewoluowała, by dziś dotrzeć do nas w obecnej formie.


Plan warsztatów:

SOBOTA (9 grudzień 2017)

 • 10.00 - 11:30 – Pierwsza Seria Prowadzona do Navasany około 1.30 h
 • 11.30 - 12.00 - przerwa na lekki wegański posiłek
 • 12:00 - 14.00 – cześć techniczna - Zajęcia warsztatowe. Szczegółowe omówienie pozycji siedzących i sekwencji końcowej. Modyfikacje i ułatwienia. Szczegółowe omówienie vinyasy latającej – czyli przeskoku do przodu oraz do tyłu pomiędzy pozycjami siedzącymi.
 • 14.00 - 14.30 przerwa na kawę
 • 14.30 - 16:00 wykład „Podstawowe zagadnienia filozofii jogi” kluczowe dla myśli indyjskiej zagadnienia i koncepcje, co ułatwi zrozumienie celu praktyki jogi.
 • Inwestycja 240 zł

Max ilość miejsc: 12

PROMOCYJNA CENA!!!  - 200 zł do 09.11.2017 r.
Przy płatności po 09.11.2017 r. cena - 250 zł


Rezerwacji można dokonać wpłacając 100 zł gotówką w recepcji szkoły lub na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@jogabalans pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli ostatnie wolne miejsce zostanie uprzednio zarezerwowane przez inną osobę.
Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu przed zajęciami.


Konto: ING Śląski 64 1050 1025 1000 0090 9611 6125
Właściciel: Joga Balans
W temacie: Imie, Nazwisko, Ashtanga z Mateuszem
Wyślij potwierdzenie na info@jogabalans.pl


REGULAMIN WARSZTATÓW:

 1. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach/kursach jest dokonanie pełnej opłaty przed wydarzeniem.
 2. W razie rezygnacji z uczestnictwa nie dokonujemy zwrotów opłaconych wcześniej kursów/warsztatów.
 3. W razie nieobecności na warsztatach/kursach opłaconego karnetu nie można wykorzystać w ramach innych wydarzeń organizowanych  w Joga Balans
 4. Plan warsztatów może ulec nieznacznej modyfikacji podczas trwania wydarzenia, w zależności od energii grupy i jej możliwości. Ramy czasowe pozostają te same.

 

Joga Warszawa Powsin
Joga w Warszawie
Joga kręgosłupa Warszawa Wilanów
joga dla początkujących Warszawa Wilanów
szkoła jogi Warszawa Wilanów

Mateusz Deker o sobie:

'Z jogą mam do czynienia właściwie od dziecka. Osobą, która pokazała mi jogę, jest jedna z prekursorek jogi w Polsce – Maria Stróżyk. Początkowo udział w zajęciach traktowałem jako zabawę i receptę na spędzenie wolnego czasu. Co roku w okresie letnim brałem udział w obozach organizowanych przez Marię Stróżyk. Poznawałem tam podstawy jogi wg metody B. K. S. Iyengara. Prawdziwie jednak zafascynowała mnie Ashtanga Vinyasa Joga, której poznanie zawdzięczam Basi Lipskiej, uczennicy Sri. K. Pattabhi Joisa. W Ashtandze Jodze znalazłem dynamizm odpowiadający mojemu temperamentowi i możliwość połączenia intensywnych ćwiczeń fizycznych z technikami relaksacyjnymi jogi.

W roku 2007 ukończyłem kurs nauczycielski Ashtanga Jogi u Basi Lipskiej. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzę zajęcia jogi. W 2012 roku ukończyłem również Teacher Training Course z Manju Joisem – synem Sri K. Pattabhi Joisa. W trakcie trzech pobytów w Indiach uczyłem się metody Ashtanga Vinyasa pod okiem Sharatha Joisa – wnuka Pattabhiego Joisa oraz dyrektora Krishna Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, który autoryzował mnie do uczenia zarówno Pierwszej jak i Drugiej Serii Ashtanga Yoga (KPJAYI Authorized level 2). Spędziłem łącznie 8 miesięcy na codziennej praktyce jogi w Instytucie.

Swoją pasję do jogi połączyłem z życiem naukowym. Obroniłem pracę magisterską (Religioznawstwo UAM Poznań) zatytułowaną „Joga w kulturze Zachodu. Przemiany i recepcja indyjskich technik samozbawienia – tło i współczesność”. Obecnie jestem studentem studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych, a swoją rozprawę doktorską chcę poświęcić właśnie zagadnieniu jogi.

Oprócz wiedzy praktycznej dzielę się także wiedzą teoretyczną prowadząc wykłady z zakresu filozofii jogi.'