2018-09-04

Centrum JA (Joga & Ajurweda) czyli połączenie jogi z medycyną holistyczną

Joga Warszawa Powsin
szkoła jogi Warszawa Wilanów
joga dla początkujących Warszawa Wilanów
Joga Warszawa Wilanów - Powsin

Spotkanie Joga & Ayurveda odbędzie się 7 grudnia 2018 o godzinie 18.30.

Ajurweda, czyli dosłownie wiedza o życiu (ayu=życie, weda= wiedza), to najstarszy system leczniczy na świecie. Jest to medycyna holistyczna, która bierze pod uwagę nie tylko nasze zdrowie fizyczne, ale także i nasze samopoczucie mentalne i duchowe. Ajurweda i joga to siostrzane nauki wywodzące się z tej samej wedyjskiej tradycji Indii – do dziś ściśle powiązane ze sobą.

Zapraszamy Was na warsztat do Wilanowa w Warszawie, na którym porozmawiamy o podstawach systemu medycyny ajurwedyjskiej, o tym, czym jest, czym się różni od medycyny współczesnej i jak możemy z niej korzystać w codziennym życiu oraz o doszach Vāta, Pitta i Kapha, czyli o tym, jak 5 żywiołów manifestuje się w przyrodzie i w naszym ciele.

Warsztat z zakresu ajurwedy połączymy z terapeutyczną jogą, jaką jest Ashtanga, będzie okazja, by dowiedzieć się, jak rozpocząć praktykę jogi w bezpieczny sposób i jak podchodzić do swojego ciała, aby móc korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą joga. Tam, gdzie nie ma wysiłku – nie będzie korzyści. Jednak w jodze nie powinniśmy docierać do progu bólu, który prowadzi do kontuzji. Jedynie wysiłek odpowiednio wdrożony i wykonany przyniesie korzyści nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu. Ta wymagająca praktyka polega na pełnym skupieniu i zrozumieniu ustawień ciała, które wykonane ze spokojnym umysłem i właściwym oddechem wzmocnią cyrkulację sił witalnych oraz oczyszczą system nerwowy.

Tym razem specjalnie dla Was umożliwimy Wam przyjrzenie się jodze z drugiej strony lustra. Dzięki wiedzy, o jaką wzbogaci Was ajurweda odkryjecie, jak odpowiednio dopasować własną praktykę jogi do typu psycho-fizycznego, jakim jesteście (dosze Vāta, Pitta i Kapha dominujące w ciele). Będziemy rozmawiać o tym, jak obserwować zmiany zachodzące w ciele, oraz o tym, jak unikać nadwyrężania organizmu, tak, aby praktyka jogi była nie tylko przyjemna, ale również i korzystna dla naszego ciała i umysłu.

Warsztat Centrum JA pomoże Wam w poznaniu własnych możliwości, oraz nakreśleniu odpowiedniego kierunku pracy z ciałem.

Zarys planu warsztatu:

18:30 - 20.00  Wykład o Ayurwedzie oraz o tym dopasować własną praktykę jogi do typu psycho-fizycznego (dosze Vāta, Pitta i Kapha)

Przerwa /dyskusja 

20:15  - 21.30   Pierwsza seria prowadzona do pozycji Navasany oraz sekwencja końcowa 75 min. 

Warsztaty wyłącznie na ZAPISY!                                                                                               

Cena 180  zł

Rezerwacji można dokonać zapisując się na listę mailem na: olga@jogabalans.pl oraz wpłacając zaliczkę w wysokości 100 zł w celu zarezerwowania miejsca.

Konto: ING Śląski 64 1050 1025 1000 0090 9611 6125Właściciel: Joga Balans
W temacie: Imię, Nazwisko, warsztaty Centrum JA

Wyślij potwierdzenie mailem. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli ostatnie wolne miejsce zostanie uprzednio zarezerwowane przez inną osobę. 

Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu przed zajęciami.

Uwaga! Oferujemy tylko 12 miejsc.

 

Prowadzą:

Aleksandra Walus - certyfikowana konsultantka Ajurwedy, która swoje umiejętności zdobywała w Indiach, m.in. w „School of Ayurveda and Panchakarma” w Kannur oraz w „Amala Ayurvedic Hospital” w Thrissur, jak również na szkoleniach w Polsce pod kierunkiem Dr. Partapa Chauhana z Jiva Ayurveda, uzyskując tytuł Konsultanta Ajurwedy II stopnia.

Olga Passia - certyfikowany nauczyciel Ashtanga Vinyasa Jogi (RYT 200). Ukończyła kurs nauczycielski u wielu znakomitych i doświadczonych nauczycieli m.in. Johna Scotta, Manju Jois, David, Keil, Basi Lipskiej i Beaty Darowskiej. Do 2017 roku mieszkała i uczyła jogi w Londynie, od maja 2017 prowadzi własną szkołę Joga Balans w Powsinie.  W niespełna osiem miesięcy wprowadziła w świat jogi ponad sto osób, które po kursach dla poczatkujących zarażone jogą praktykują z pasji i potrzeby ciała i ducha, wzbogacając swoją wiedzę na regularnych zajęciach i warsztatach. Olga jest również dziennikarką, pisarką, projektantką mody, podróżniczką, żoną, mamą, oraz właścicielką psa Toro.