8-tygodniowy kurs mindfulness

8-tygodniowy kurs uważności MBLC ( Mindfulness Based Living Course)

Kurs skierowany jest do osób, które nie miały do tej pory żadnej  styczności z medytacją lub do osób, które poznały inne szkoły medytacyjne i chcą poszerzyć swoje doświadczenie o praktyki uważności. Kurs odbywa się w kameralnej, zamkniętej grupie i chociaż nie jest terapią ma działanie terapeutyczne. W czasie kursu poznajemy teorię oraz praktyki mindfulness a także zapraszamy do dzielenia się doświadczeniem. Skupiamy się na istocie cierpienia, jakkolwiek byśmy go nie rozumieli, czy jako ból fizyczny, obniżony nastrój, poczucie wyobcowanie – każdy dyskomfort, który pojawia się w naszym życiu - i poznajemy narzędzia które pozwalają na taką zmianę naszego nastawienia, widzenia i rozumienia, aby zmniejszyć cierpienie, którego doświadczamy w życiu, podnosząc poziom szczęścia i zadowolenia.

 Osoby zainteresowane kursem zapraszam na spotkanie informacyjne:

Czym jest uważność i po co mielibyśmy ją praktykować?

4 kwietnia, godz 17.00-19.00.

Spotkanie jest otwarte i darmowe.

 Zaczynamy 10 kwietnia o godz.17.10 i trwają do godziny 19.10. Spotykamy się w środy, o tej samej godzinie w tym samym miejscu przez 8 tygodni.  Cały kurs obejmuje 21 godzin zegarowych, z czego 16 godzin to osiem cotygodniowych, dwugodzinnych spotkań i 5-cio godzinny Dzień Uważności organizowany pod koniec kursu.

PROGRAM KURSU

Każde spotkanie kursu ma swój temat przewodni. I tak:

1 tydzień - Zaczynamy, gdzie jesteśmy

2 tydzień – Ciało jako miejsce obecności

3 tydzień – Wprowadzenie oparcia uważności

4 tydzień – Praca z rozkojarzeniem

5 tydzień – Badanie nurtu podświadomości

6 tydzień – Postawa obserwatora

7 tydzień – Samoakceptacja

8 tydzień – Życie oparte o uważność

Prowadząca: Monika Kużelewska-Turczynowicz

Jestem certyfikowanym trenerem Mindfulness w podejściu MBLC (Mindfulness Based Living Course), obecnie również w trakcie pierwszej w Polsce ceryfikacji nauczycielkiej podejścia CBLC (Compassion Based Living Course) certyfikowanej przed Mindfulness Assosiation Polska, gdzie zajmuję się również nauczaniem przyszłych trenerów Mindfulness.

W styczniu tego roku rozpoczęłam szkolenie nauczycielskie terapeutyczne MBCL (Mindfulness Based Cognitive Therapy) certyfikowane przez Oxford Mindfulness Center przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie, dedykowane zapobieganiu nawrotom stanów depresyjnych. Praktykuję od ponad 8 lat, od 2 lat prowadzę kursy i szkolenia.

Od 2017 roku jestem Prezesem Fundacji „Lepiej Żyć Lepiej”, której celem jest rozwój i szerzenie wiedzy o mindfulness. Wraz z Fundacją powstała też organizacja mindfulness-warszawa.pl, aby móc skutecznie wspierać innych w podnoszeniu jakości i komfortu życia.

Z wykształcenia jestem pianistką, studia ukończyłam na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, filia w Białymstoku. Jestem również absolwentką psychologii klinicznej oraz studiów podyplomowych „Uważność i współczucie. Badania i Psychoterapia” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

W styczniu tego roku ruszył mój roczny projekt na portalu Facebook – „Niepoważni uWażni”, którego celem jest zainteresowanie uważnością jak największej liczby osób.

Start: 10 kwietnia, godz 17.00.

Miejsce: Mala Atelier ul. Sandomierska 17, 02-567 Warszawa.

Mala Atelier na warszawski Starym Mokotowie to miejsce stworzone we wnętrzu starej kamienicy, z widokiem na urokliwe, pełne drzew podwórze. Mimo bliskości tętniącego życiem centrum miasta, szkoła pozostaje wypełniona ciszą i spokojem, co pozwala w pełni ukoić myśli i spędzić czas skupiając się tylko na sobie.

Koszt: w zależności od terminu zapisu:

Do 11 marca: 999 zł

Od 11 marca do 25 marca: 1099 zł

Od 25 marca do 10 kwietnia 1200 zł

Ilość miejsc ograniczona – maksymalnie 12 osób

Zaliczka w wysokości 300 zł jest wymagana w celu potwierdzenia rezerwacji miejsca na kursie.

Zapis na kurs:

https://mindfulness-warszawa.pl/wiosna-wieczorny-8-tygodniowy-kurs-mindfulness-mblc/

Wpłaty na konto fundacji z dopiskiem: imię i nazwisko/data rozpoczęcia kursu

https://mindfulness-warszawa.pl/fundacja/

 

 

 

 

Joga w Warszawie
szkoła jogi Warszawa Stary Mokotów
Joga kręgosłupa Stary Mokotów