Praktyka MYSORE oraz zajęcia WSTĘP DO JOGI

Już 26.02 rozpoczynamy (regularne zajęcia w poniedziałki i środy) 

nowe zajęcia WSTĘP DO JOGI o godz.  9.30 -10.15.  oraz praktykę Mysore

na którą, zapraszamy tych, którym Ashtanga nie jest obca (w poniedziałki i środy od godziny  8.30.-10.15).

Czekamy na Was!

Zapisy: info@jogabalans.pl                                                              

Zajęcia INTRO trwają 45 min. przeznaczone są dla wszystkich osób chcących rozpocząć przygodę z jogą. W ich trakcie tych zajęć uczestnicy poznają metody prawidłowego i bezpiecznego wykonywania pozycji (asan). Zajęcia skonstruowane są tak, aby każdy uczestnik stawał się stopniowo coraz bardziej świadomy właściwej postawy i pracy ciała w ruchu, nabywał umiejętność aktywacji odpowiednich partii mięśni, w szczególności mięśni głębokich, a także umiejętność rozpoznawania napięcia i znajdowania rozluźnienia w asanie. Spotkania rozpoczynają się ćwiczeniami przygotowującymi oraz pod okiem nauczyciela, zgodnie ze wskazówkami samodzielnymi powitaniami słońca A i B jaki i kilku pierwszymi wskazanymi przez nauczyciela asanami z pierwszej serii Ashtanga jogi.

Prócz początkujących, na zajęcia zapraszamy także osoby, które chciałyby ugruntować swoją praktykę jogi. Ashtanga joga praktykowana w stylu Mysore charakteryzuje się tym, że każdy uczeń praktykuje tylko do momentu, który jest właściwy dla jego możliwości , wytrzymałości i doświadczenia. Nauczyciel indywidualnie daje wskazówki i dodaje pojedyncze pozycje w sekwencji, w marę jak poprawiają się jego możliwości, siła, elastyczność i wytrzymałość.


Stosowane w tarkcie praktyki korekty pozwalają uczniom wejść głębiej w pozycje, a skupienie i przypomnienie o oddechu i dristi pozwala na wejście głębiej i płynąć na fali oddechu i koncentracji. Zaawanasowani jak i poczatkujący praktykują razem na tej samej sali, obok siebie. 

Na zajęciach Myosre uczniowie uczą się sekwencji w odgórnie ustalonej kolejności, łącznie z wykorzystaniem specjalnej techniki ruchowo-oddechowej nazywanej Vinyasą. Ta samodzielna praktyka uczy niezależności w rozwijaniu własnych możliwości.
Cały czas będąc w procesie, pozostają pod uważnym okiem nauczyciela, który wspiera, podchodzi i doradza, gdy zachodzi taka potrzeba-dbając o ciągły rozwój studentów. Metoda Mysore w stylu tradycyjnym jest przeznaczona do codziennej praktyki z wyjątkiem sobót, nowiu i pełni księżyca. Jest ona bardzo bezpieczna metodą i najbardziej skuteczną, zarazem terapeutyczną. Tylko w tej metodzie uczniowie mają bezpośredni kontakt z nauczycielem i dostają kolejne pozycje z serii odpowiednio do swoich możliwości. Od osób początkujących wymagane jest zaangażowanie przez co najmniej miesiąc i co najmniej trzy razy w tygodniu.

Z początku praktyka może trwać jedynie 30 minut , ale z czasem gdy dodawane są kolejne pozycje praktyka się wydłuża do 45 minut, dochodząc ostatecznie po kilku miesiącach do 75 minut. Jeśli pojawia się problem z jakąś pozycją nauczyciel proponuje modyfikację, która jest zgodna zamysłem praktyki. W momencie gdy student dostaje nowa pozycję to praktykuje aż do tej pozycji po czym przechodzi do pozycji końcowej. Nowe pozycje dodawane są tylko przez nauczyciela w momencie w którym uzna on to za stosowne. Znajomość kolejności asan i Vinyas tak samo ważną częścią praktyki ja ich poprawne wykonywanie. Jednakże nawet nie znając kolejności asan możesz uczestniczyć w zajęciach Mysore. Zawsze możesz liczyć na pomoc nauczyciela, czekanie na wskazówki jest również częścią praktyki- ćwiczymy wtedy cierpliwość i wytrwałość- nie jest dobrze zgadywać co robić, o wiele lepiej poczekać na moment w którym nauczyciel będzie mógł Ci to objaśnić. Zalecamy do przestudiowania diagram asan jeszcze w domu, z pewnością otrzymasz go od swojego nauczyciela w trakcie pierwszej praktyki Mysore. Nie jest dobrze byś korzystał z niego regularnie na zajęciach. Wtedy z biegiem czasu poprzez regularną praktykę i wykonywanie wskazówek nauczyciela szybciej zapamiętasz kolejność sekwencji i doświadczysz praktyki, która naprawdę będzie Twoją własną.

 

Na zajęcia typu intro obowiązuje zakup karnetów oraz wcześniejsze zapisy na: info@jogabalans.pl