2019-01-10

Nowa lokalizacja na Starym Mokotowie

Podczas praktyki Mysore wyzwala się szczególny i rzadki rodzaj energii. Na sali pojawia się skupienie, odczuwalne i niemalże fizycznie. Praktykujący poruszają się w nim jak w przeźroczystej cieczy, płynąc powoli i zawsze we właściwym kierunku. Świadomi swojego ciała, oddechu i ducha, poruszają się bez oceny siebie czy innych. Uważność, spokój i nieme wsparcie to coś co można przekazać sobie dzieląc się przestrzenią i powietrzem. I dzieje się tak bez względu na to, czy jest to praktyka indywidualna czy grupowa, ale tę drugą charakteryzuje jeszcze coś bardziej niezwykłego: niepisana wspólnota wyrażona w każdym pojedynczym ruchu, poruszeniu, westchnięciu. Wokół praktykujących tworzą się energetyczne kręgi, które się wzajemnie przenikają i zazębiają, aż w końcu oddech każdego z osobna staje się jednym wspólnym oddechem.

— Olga Passia

Od pierwszego poniedziałku lutego (4 luty) będziecie mogli doświadczyć tej pięknej praktyki w nowym studiu jogi- Mala Atelier- na Starym Mokotowie. Zajęcia Mysore odbywać się będą codziennie od poniedziałku do soboty, z wyłączeniem piątków, kiedy to poprowadzimy dla WAS Pierwszą Serię Prowadzoną, rozliczaną w Sanskrycie. Waszymi nauczycielami będą Ewa Sutryk oraz Olga Passia. Ewa będzie czuwać nad Wami w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę, a Olga prowadzić będzie zajęcia w środę oraz w piątek. 

Regularna cena miesięcznego karnetu,  którzy doceniają tę wspaniałą formę praktyki Ashtanga jogi to 280 zł. Naszą radością jest Wasza radość i
chcemy, byście razem z nami cieszyli się pięknym, nowym studiem jogi na mapie Warszawy- dlatego oferujemy Wam zniżkę w pierwszym miesiącu aż 50% na karnet codziennych, porannych wejść (6razy w tygodniu z wyłączeniem niedziel- od 7.00-9.00) .  Wszystkich zaintere
sowanych zapisami na zajęcia Mysore zachęcamy do szybkich decyzji- ilość miejsc jest ograniczona, a nowe miejsce wzbudza Wasze zainteresowanie :)  Zapraszamy i prosimy o rezerwację miejsca mailemi, podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu, z dołączeniem potwierdzeniea wpłaty za miesiąc luty kwoty 140 zł, w tytule Mysore luty. Osobom zapisanym, z opłaconą rezerwacją miejsca wyślemy informację dotyczącą adresu oraz kod do drzwi wejściowych.

Konto: ING Śląski 64 1050 1025 1000 0090 9611 6125  Właściciel: Joga Balans

W temacie: Imię, Nazwisko, Mysore w lutym

olga@jogabalans.pl

Przygotowaliśmy również atrakcyjne ceny na umowy kilkumiesięczne w kolejnych wiosennych miesiącach tego roku. Szczegółów dowiecie się  na miejscu, po zajęciach lub w dniu otwartym na który zapraszamy Wszystkich w dniach 16 oraz 23 luty 2019 roku od godziny 10.00-13.00 oraz od 16.00-19.00- szczegóły wkrótce!

Mysore dla początkujących: 
Jeśli wśród Was są osoby, którym praktyka Mysore nie jest dotąd dobrze znaną formą, a chcecie rozpocząć tą praktykę i poznaliście już system Ashtanga Vinysa jogi zapraszamy i Was. Każdego dnia o godzinie 8.00 rano przez kolejną godzinę możecie liczyć na pomoc i wsparcie naszego zespołu, który zaoferuje Wam wprowadzenie do tej pięknej praktyki. Zajęcia skonstruowane są tak, aby każdy uczestnik stawał się stopniowo coraz bardziej świadomy właściwej postawy i pracy ciała w ruchu, nabywał umiejętność aktywacji odpowiednich partii mięśni, w szczególności mięśni głębokich, a także umiejętność rozpoznawania napięcia i znajdowania rozluźnienia w asanie. Początkujący Mysore zgodnie z tradycją rozpoczną samodzielnymi powitaniami słońca A i B jaki i kilku pierwszymi wskazanymi przez nauczyciela asanami z pierwszej serii Ashtanga jogi.
Od osób początkujących wymagane jest zaangażowanie przez miesiąc i co najmniej dwa, trzy razy w tygodniu. Z początku praktyka może trwać jedynie 30 minut , ale z czasem gdy dodawane są kolejne pozycje praktyka się wydłuża do 45 minut, dochodząc ostatecznie po kilku miesiącach do 75 minut. Jeśli pojawia się problem z jakąś pozycją nauczyciel proponuje modyfikację, która jest zgodna zamysłem praktyki. W momencie, gdy student dostaje nowa pozycję to praktykuje ją, aż do tej pozycji po czym przechodzi do pozycji końcowej. Nowe pozycje dodawane są tylko przez nauczyciela w momencie w którym uzna on to za stosowne. Znajomość kolejności asan i Vinyas tak samo ważną częścią praktyki ja ich poprawne wykonywanie. Jednakże nawet nie znając kolejności asan możesz uczestniczyć w zajęciach Mysore. Zawsze można liczyć na pomoc nauczyciela. Pamiętając, że czekanie na wskazówki jest również częścią praktyki- ćwiczymy wtedy cierpliwość i wytrwałość- nie jest dobrze zgadywać co robić, o wiele lepiej poczekać na moment w którym nauczyciel będzie mógł Ci to objaśnić. Zalecamy do przestudiowania diagram asan jeszcze w domu, z pewnością otrzymacie go od swojego nauczyciela w trakcie pierwszej praktyki Mysore, jednak z biegiem czasu poprzez regularną praktykę i wykonywanie wskazówek nauczyciela sam/sama szybko zapamiętasz kolejność sekwencji i doświadczysz praktyki, która naprawdę będzie Twoją własną.

Korekty są wykonywane przez doświadczonych nauczycieli i zgodne z Waszymi możliwościami psycho-fizycznymi danego dnia. Ciało zmienia się codziennie. Stosowane w trakcie praktyki korekty pozwalają uczniom wejść głębiej w pozycje, a cisza i przypomnienie o oddechu oraz dristi umożliwia koncentrację i uspokojenie umysłu. Zaawansowani jak i początkujący praktykują razem na tej samej sali, obok siebie. Ponieważ joga oznacza połączenie, nie ma podziału na mniej i bardziej zaawansowanych, wszyscy uczymy się od siebie wzajemnie. Nie ważne w którym momencie praktyki jesteś, ważne, że jesteś na macie, że jesteś na swojej ścieżce. Towarzyszy Ci motywacja i ciekawość co pojawi się dalej. Co przyniesie kolejna asana, kolejny oddech, kolejny dzień...
Na zajęciach Myosre uczniowie uczą się sekwencji w odgórnie ustalonej kolejności, łącznie z wykorzystaniem specjalnej techniki ruchowo-oddechowej nazywanej Vinyasą. Ta samodzielna praktyka uczy niezależności w rozwijaniu własnych możliwości. Cały czas będąc w procesie, pozostają pod uważnym okiem nauczyciela, który wspiera, podchodzi i doradza, gdy zachodzi taka potrzeba-dbając o ciągły rozwój studentów. Jednakże uczymy się nawet wtedy, gdy wyczekiwany nauczyciel do nas nie podchodzi: pokory, cierpliwości, zrozumienia potrzeb innych , obserwacji siebie, swoich emocji i wyciszenia "wewnętrznego dialogu" . Zauważenia, że funkcjonujemy we wspólnocie i wszystko to, są to nauki niemniej ważne od tych, gdy dostajemy korekty i instrukcje. Praktyka Mysore jest praktyką dotyczącą nie tylko naszego ciała, ale również ducha, umysłu i ego.

Metoda Mysore w stylu tradycyjnym jest przeznaczona do codziennej praktyki z wyjątkiem sobót, nowiu i pełni księżyca. Jest ona bardzo bezpieczna metodą i najbardziej skuteczną, zarazem terapeutyczną.


Zapraszamy na matę do naszego nowego studia jogi Mala Atelier
Namaste