Nowalijki terapeutycznych technik Ashtanga jogi -już 9 lutego!

Wracając prosto od Manju Patthabi'ego Jois'a- chcę przedstawić Wam techniki „Yogi Chikitsa" - terapii jogą.

Znacie staropolskie powiedzenie „Bez pracy nie ma kołaczy”? Po angielsku to przysłowie jest jeszcze bardziej dosłowne: „No pain, no gain” ( nie ma bólu, nie ma nagrody). Prawdą jest, że tam, gdzie nie ma wysiłku, nie będzie korzyści, ale nie musi być bólu. Wystarczy, żeby wysiłek był odpowiednio wdrożony i wykonany, a będzie przynosił korzyści dla ciała i umysłu. Wystarczy, że jest dyscyplina i zaangażowanie oraz oczywiście regularność.

Ashtanga słusznie kojarzy się z intensywną formą jogi, niesłusznie zaś z jogą powodującą kontuzje. Ta wymagająca praktyka polega na skupieniu umysłu i zrozumieniu ustawień ciała, które są całkowicie naturalne. Gdy pozycje te zostaną zastosowane ze spokojnym umysłem i właściwym oddechem, wzmocnią cyrkulację sił witalnych, wzmocnią i oczyszczą system nerwowy. Umysł staje się wtedy jasny, przejrzysty, spostrzegawczy. Poprzez właściwą praktykę jesteśmy zdolni włączyć system naprawczy, uzdrawiający nasze ciało, ducha i umysł. 

Joga Warszawa Wilanów - Powsin
Joga w Warszawie
Joga kręgosłupa Warszawa Wilanów
Joga Warszawa Wilanów - Powsin

Zapraszam na warsztat prosto ze szkolenia nauczycielskiego i praktyki pod okiem Manju Joisa w Fort Pierce na Florydzie. Na warsztacie przekażę Wam techniki tego wspaniałego nauczyciela. Pomogą Wam one w lepszym zrozumieniu systemu Ashtanga jogi oraz pozwolą poznać jej terapeutyczne działanie oparte na naturalnych, holistycznych ustawieniach ciała, właściwym oddechu i skupieniu umysłu. Ta forma fizycznej praktyki stanie się przewodnikiem dla tych z Was, którzy chcą głębiej i lepiej zrozumieć praktykę Ashtanga jogi, oraz swoje własne ciało i jego ograniczenia.

Manju Jois (hinduski mistrz jogi, którego nauka i własna praktyka bazuje wyłącznie na autentycznej, starożytnej jodze) jak mało kto, zna ciało ludzkie i potrafi poprowadzić ruch w taki sposób, by joga stawała się dla nas czymś naturalnym. Bez walki z ciałem praktyka jogi staje się zwykłym, dostępnym dla każdego, bez względu na stan zdrowia i wiek, procesem uzdrawiającym nasze ciało fizyczne i duchowe.

Już niebawem podzielę się z Wami tą ekskluzywną wiedzą, umożliwiając Wam zgłębienie starożytnej metody jogi, przetłumaczonej na język naszych współczesnych ciał, ich dolegliwości spowodowanych stylem życia i ograniczeń wynikających nierzadko z norm kulturowych w jakich dorastamy. Nasze bóle oddajemy w ręce lekarzom specjalizującym się w określonych „kawałkach” naszego ciała. W wielu przypadkach pomagają nam, ale często, gdy pomagają na kolano, szkodą na żołądek. Dzięki jodze jesteśmy w stanie pomóc samym sobie.

Manju Jois zna tę najlepszą terapię jogową, całkowicie holistyczną i naturalną. By móc ją wykonywać wystarczy 1% wiedzy, którą się dzieli z nami i 99% wytrwałości na macie, samodyscypliny i wewnętrznego zdeterminowania. Jeżeli macie uczucie, że potrzebujecie tej wiedzy, zapraszam na warsztaty do JOGA BALANS.

Terapia jogą to nauka, która stała się misją życia Manju. Praktyka i warsztaty pod okiem Manju to wyjątkowe chwile. Manju sprawia, że długi i intensywny wysiłek zmienia się w zabawę, a wiedza którą przekazuje zdaje się być czymś oczywistym i łatwym do zastosowania w praktyce. Zgłębianie jej w nieskomplikowany sposób ułatwia codzienne funkcjonowanie wielu z nas żyjących z bólem kręgosłupa, stawów, barków, nadgarstków. Wiele pozycji wydaje się być nieosiągalnych, ponieważ podchodzimy do nich zbyt ambicjonalnie i bez właściwego przygotowania ciała. W wielu asanach przekraczamy własne możliwości lub źle ustawiamy ciało, co powoduje ból, który nie mija po wyjściu z pozycji.

 

Plan warsztatów:

9 luty, godz. 18:00 - 22.00

  1. Warsztat rozpoczniemy od I serii prowadzonej aż do Navasany, w stylu tradycyjnym. 75 min
  2. Przerwa 5 min
  3. Część warsztatowa: omówienie najważniejszych ( kluczowych dla terapii jogą ) asan z Pierwszej Serii. Nauka i praktyka korekt i modyfikacji, w celu wykonywania bezpiecznych asan dopasowanych do możliwości praktykującego. / 60 min ( Yoga Chikitsa)
  4. Przerwa towarzyska (napoje i mała przekąska) /15 min
  5. Krótki wykład o systemie uzdrawiającym Ashtanga Yoga System plus dyskusja/ 30 min
  6. Techniki oddechowe. ( 3 wybrane techniki- Pranayamy, przygotowanie i praktyka) /30 min
  7. Medytacja 15 min
  8. Śpiewanie mantr - Wedyjskie Mantry Pokoju/15 min

 

Manju Jois, najstarszy syn K. Pattabhi Jois, to uznany na całym świecie, największy autorytet Ashtangi. Rozpoczął praktykę jogi w wieku 7 lat, w wieku 15 lat nauczał już innych – obecnie prowadzi zajęcia na całym świecie już od 45 lat. Jest zaszczycony, że może prowadzić tych wszystkich, którzy chcą skorzystać i uczyć się z pradawnych praktyk jogi. Manju znany jest ze swoich uzdrawiających dłoni oraz dokładnych korekt. Manju mówi „Jeśli praktykujesz wyłącznie pozycje, to doświadczasz ich terapeutycznego działania, ale nie osiągasz wszystkich korzyści płynących z praktykowania jogi. Zależy mi na tym, aby skupić się na pozostałych aspektach, zgodnie ze starą tradycją, a nie wyłącznie nauczać asan”.


Warsztaty wyłącznie na ZAPISY!

Cena 160 zł

 

Rezerwacji można dokonać zapisując się na listę mailem info@jogabalans.pl lub olga@jogabalans.pl oraz wpłacając zaliczkę w wysokości 100 zł w celu zarezerwowania miejsca.

Konto: ING Śląski 64 1050 1025 1000 0090 9611 6125

Właściciel: Joga Balans
W temacie: Imię, Nazwisko, warsztaty joga terapeutyczna

Wyślij potwierdzenie mailem. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli ostatnie wolne miejsce zostanie uprzednio zarezerwowane przez inną osobę. 

Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu przed zajęciami.

 

Uwaga! Oferujemy tylko 12 miejsc.