Dla kogo joga

Dla kogo joga

Joga jest dla wszystkich, nieważne czy jesteś niski i może bardziej krępy, czy wysoki i szczupły jak tyczka - joga to styl życia, który jest dla Was. Joga została stworzona z myślą o zapewnieniu przestrzeni dla osób doświadczających i rozwijających się poprzez jogę, w bezpiecznym, przyjaznym środowisku - niezależnie od wieku, rozmiaru ubrania, stylu życia, diety. Naszym celem jest pomaganie w szczęśliwszym, zdrowszym stylu życia, zajęciami i warsztatami dostosowanymi do każdego ciała.

Joga jest programem sprawnościowym obejmującym człowieka w holistyczny uścisk, gdzie żaden z aspektów ludzkiego istnienia nie zostanie pominięty. Praktykujący cieszą się poprawą zdrowia, nie tylko fizycznego, ale też odzyskują sprawność i jasność myślenia, umiejętność podejmowania decyzji, równowagę życiową. Dostrzegają wiele aspektów życia, których ważności nie doceniali wcześniej. Joga w pewnym sensie przywraca ludziom życie w pełnym wymiarze.

Na początek zauważysz, że przychodząc regularnie (4-5 razy w tygodniu) lepiej będziesz spać, w końcu pozbędziesz się bólów głowy, uczucia ciężkości w klatce piersiowej lub żołądku, poczujesz się lżej i zapomnisz o tym co znaczy ból kręgosłupa. Praktykując jogę ludzie zauważają poprawę relacji, oddychają pełniej i głębiej, a wyrzucając z organizmu toksyny razem z potem są w stanie w pełni cieszyć się z życia. Wystarczy zatem zebrać siły i spróbować.

Joga jest kierowana do ludzi wszystkich ras, narodowości, a także wszystkich wyznań. Joga to nie tylko gimnastyka. Owszem w zajęciach fitness na całym świecie wykorzystuje się elementy jogi, ale joga to o wiele więcej niż rozciąganie ciała. Tu liczy się koncentracja, uważność, oddech i to jest klucz który otworzy nasze okno na świat, na możliwość zmiany.

Joga pomaga kobietom wzmocnić mięśnie brzucha, pleców i ramion. Mężczyznom pomoże pozbyć się sztywności ciał. Sportowcom i atletom daje zwinność i lekkość, a także rozciągnie przykurczonych, opuchniętych przez siłowe treningi mięśni.

Joga jest dokładnie tym czego potrzebuje człowiek. Jest wsparciem, wysiłkiem i wejściem na szczyt z którego widać więcej. Najważniejsze to zrobić pierwszy krok i wejść na szlak ku górze. Górą jest cel, a w jodze celem jest droga. Nie ważne są osiągnięcia, ważny jest wysiłek i zobowiązanie wobec siebie, szlakiem jest mata. A więc weź matę i rusz w drogę - na jogę!

Joga Balans
ul. Sandomierska 17
02-567 Warszawa