Joga w Warszawie

Joga Atelier

Atelier w naszym studio to program autorski, skupiający ludzi zainteresowanych nie tylko samą praktyką jogi. To przestrzeń, w której uczestnicy poznają również tajniki medytacji, rozmawiają i zgłębiają wiedzę dotyczącą funkcjonowania ciała podczas prawidłowego wykonywania asan. To także niepowtarzalna okazja, by w kameralnej grupie swobodnie podyskutować na temat filozofii jogi, dowiedzieć się więcej o jej historii i celach, do których ma ona doprowadzić praktykującego.

Misją, która przyświeca projektowi Atelier jest kompleksowa poprawa jakości życia. Dlatego też na zajęciach uczestnicy w sposób świadomy zaczynają synchronizować pracę ciała oraz ducha. Wsłuchują się w swój oddech i stopniowo pogłębiając go, pozbywają się negatywnych emocji dopuszczając do siebie więcej luzu i przestrzeni. Bazę do praktyki stosowanej podczas zajęć w Atelier stanowi Ashtanga joga. Jest to ośmiostopniowa ścieżka, której korzenie sięgają starożytnych Indii.

W ramach Atelier każde spotkanie trwa 90 minut. To optymalny czas, by efektywnie skoncentrować się zarówno na rozwoju fizycznym, jak i duchowym. Pierwsze 20 minut poświęcone są kwestiom teoretycznym, takim jak filozofia jogi, interpretacje i jej tradycja. Kolejne 10 minut to wyciszenie, czyli oddech i medytacja. Uczniowie krok po krok wprowadzani są przez nauczyciela w tajniki prawidłowego skupiania myśli na byciu tu i teraz. Taka chwila uspokojenia jest niezbędna przed skuteczną praktyką jogi, która w ramach Atelier każdorazowo trwa 60 minut.

Nasz autorski program to wyjątkowa okazja, by w kameralnej, stałej grupie osób zagłębić się w arkana jogi pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Przestrzeń ta stanowi szansę dla osób poszukujących indywidualnego podejścia, dlatego też ilość uczestników jest ograniczona.