SZKOŁA JOGI STARY MOKOTÓW

Oddech to esencja spokoju i wolności

Namaste! Oto indyjskie powitanie, które oznacza pozdrowienie i wyrazy szacunku do rozmówcy oraz każdej spotkanej osoby. Szczególnie zakorzenione w kulturze jogi, kojarzone ze złożonymi na klatce piersiowej dłońmi, ma na celu przekazanie pozytywnych wibracji.

I my witamy Ciebie, od razu dzieląc się z Tobą dobrą energią oraz miłością do jogi. Możemy jeszcze się nie znać. Możemy pochodzić z różnych środowisk i grup zawodowych. Możemy prowadzić różne tryby życia. Możemy mieć wielką rodzinę albo być samotnym wilkiem. Lubić sporty ekstremalne, albo spędzać czas bardzo spokojnie. Mimo tego, jak bardzo każdy z nas jest inny i przez to niepowtarzalny, na macie wszyscy stajemy równi i z pokorą zaczynamy przyjmować to, co chce dać nam joga.

Zapraszamy Cię serdecznie do naszego studia Mala- świata jogi, gdzie w dynamiczny, czasem spokojny ale zawsze płynny I komfortowy sposób możesz zrobić coś dobrego dla siebie. Gdzie w pięknym pomieszczeniu wśród innych ludzi odzyskasz spokojny oddech, spokój ducha i pozytywne nastawienie do wielu spraw.

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY?

Przestrzeń, którą stworzyliśmy we wnętrzu starej kamienicy utrzymana jest w stylu sprzyjającym wyciszeniu i pomagającym spotkaniu siebie.

Z pokoju w którym odbywają się zajęcia widać drzewa oraz zielone ogromne podwórze. Znajdujemy się na Starym Mokotowie, niedaleko Placu Unii Lubelskiej. Mimo bliskości tętniącego życiem centrum Warszawy, szkoła pozostaje wypełniona ciszą i spokojem I każdy może tutaj ukoić swoje myśli i skupić się tylko na oddechu. Przygotować się na cały wypełniony obowiązkami dzień, bądź zrelaksować po wielu godzinach aktywności.

W takich miejscach nawiązują się również przyjaźnie, nie raz na długie lata, bo wspaniale jest móc rozmawiać i dzielić wspólne pasje z innymi. W Mala joga jest to tym bardziej przyjemne ponieważ stworzyliśmy na Was niezwykły, wygodny i przytulny kącik w którym przed lub po zajęciach możecie usiąść, by napić się ziołowej herbaty lub zakupić przygotowany świeży sok z warzyw lub owoców. U nas poczujesz się na wakacjach na których nie myślisz nawet o powrocie do domu, bo z nami dom nosisz w sobie.

joga dla początkujących Waszawa Wilanów

Nasi Nauczyciele

Olga Passia Joga Balans

Olga Passia

Nazywam się Olga Passia, a Ashtanga joga skradła moje serce i dziś jestem certyfikowanym nauczycielem Vinyasa Ashtanga Jogi zarejestrowanym w największym stowarzyszeniu nauczycieli jogi na świecie – RYT 200 Alliance. Do niedawna mieszkałam, praktykowałam jogę i uczyłam jej  w Londynie. Tam zdobyłam dyplomy u najznakomitszych nauczycieli światowej klasy (Johna Scotta, Manju Jois’a, Davida Keil’a, Kino MacGregor, Davida Swensona). Również pod okiem amerykańskiego nauczyciela Davida Keila ukończyłam szkolenie, które pomogło mi wzbogacić wiedzę z zakresu anatomii niezbędnej do zrozumienia ciała człowieka. Wszystko, by dziś móc uczyć, traktując moich uczniów indywidualne, rozumiejąc ludzkie ograniczenia i wpływ  historii życia jaką każdy z nas wnosi na matę. Joga to życiowa ścieżka, którą wybrałam, swoją obecność  na niej uważam za piękny i najmniej oczekiwany prezent od życia, dlatego nauczanie jogi jest dla mnie zaszczytem. Chce by każdy, kto rozpoczyna swoją drogę tutaj, czerpał garściami z tej pięknej praktyki. Z radością podzielę się moją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem.

Joga Balans

Ewa Sutryk

Jestem nauczycielką Astanga Yogi i Vinyasy,  certyfikowaną przez Yoga Alliance, artystką  konserwatorem, kobietą, matką. Żyję od ponad 40 lat, od  blisko 14 jestem matką, praktykuję jogę od 13 (od  początku w systemie ashtangi), a od 5 uczę tej metody.   Praktykę jogi rozpoczęłam w 2003 roku. Moim pierwszym, stałym nauczycielem był Radek Rychlik. W kolejnych latach praktykowałam u Ewy Jaros oraz u Przemka Nadolnego, pod którego okiem odbyłam w  2012 roku szkolenie nauczycielskie. W 2011 roku wyjechałam do Mysore w Indiach, gdzie w Shali Sri BNS Iyengara ukończyłam kurs asan i pranajamy. W tym roku rozpoczęłam praktykę u Sharmili Desai, do której chcę wracać regularnie. Uczestniczyłam w licznych warsztatach i kursach prowadzonych przez nauczycieli Ashtanga Vinyasa Jogi, oraz innych odmian Hatha Jogi. W 2017 r ukończyłam szkolenie nauczycielskie Yoga Alliance 200h - Vinyasa/Hatha Yoga.       
Pasjonuje mnie połączenie i zależność ciała, umysłu i ducha - jak praca z jednym, wpływa na  pozostałe. Pragnę działać na rzecz kobiet - budowania wspólnoty i wzmacniania energii kobiecej w  świecie. Do uczniów podchodzę z miłością i empatią - fascynuje mnie unikalny rodzaj relacji, która  powstaje na macie pomiędzy uczniem i nauczycielem.  

Olga Passia Joga Balans

Ewa Gołaszewska

Nazywam się Ewa Gołaszewska i jestem człowiekiem w ciągłej drodze. Nie wyobrażam sobie życia bez podróży i ruchu. Od dziecka byłam związana ze sportem - na początku baletem, później lekkoatletyką, jazdą konną i pływaniem. Jestem absolwentką Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej oraz Dziennikarstwa na UW. Po studiach pracowałam w jednej z największych stacji telewizyjnych, ale to joga stała się moim sposobem na życie i komunikowanie się ze światem. W niej odnalazłam spokój i po prostu siebie. Nic nie muszę, wszystko mogę - to moje motto odkąd wpadłam w jogę po uszy. Cały czas się uczę, czując, że im więcej już umiem, tym jeszcze więcej mam do odkrycia. Fascynacja jogą doprowadziła mnie do ścieżki nauczycielskiej, czego efektem są dwa międzynarodowe certyfikaty w stylach Vinyasa Yoga (RYT 200h), Yin oraz Aerial (RYT 100h). Podczas swoich zajęć stawiam przede wszystkim na indywidualne podejście do uczniów, ich potrzeb i możliwości. Lubię, by na macie czuli się oni swobodnie i bezpiecznie. W wolnych chwilach fotografuję, odkrywam nowe miejsca, spędzam czas w otoczeniu natury i moich ukochanych psów.

Joga Balans

Martyna Głuszek-Osuch

Moją przygodę z jogą zaczęłam w 2009 roku pod okiem Ireny Kertyczak wg Sivananda Jogi. Następnie praktykowałam Ashtanga Jogę, jogę dla kręgosłupa i vinyasa jogę. Moim ulubionym stylem jest vinyasa joga podczas, której asany są harmonijnie i dynamicznie zsynchronizowane z oddechem, zaś sekwencje zależą od kreatywności prowadzącego nauczyciela. Sesje vinyasa jogi zawierają także pracę z oddechem, medytacje oraz końcowy relaks. 
W jodze najważniejsza jest dla mnie cierpliwość, konsekwencja, przekraczanie granic własnego ciała i podejmowanie wyzwań. Cenię jogę za wszelkie wartości duchowe, spokój i akceptację jaki ze sobą niesie. Dzięki medytowaniu i pracy z oddechem możliwe jest redukowanie napięć i uwalnianie się od stresu. Joga jest dla mnie przygodą, wyzwaniem, nieustannym rozwojem i pracą nad sobą. Joga to praktyka mająca wpływ na wszystkie sfery życia i zmieniająca życie.
Podczas nauczania jogi zwracam uwagę na rolę psychiki, podchodzę do nauczania jogi indywidualnie, dostrzegając zasoby i szanując ograniczenia uczestników zajęć. W 2018 roku ukończyłam międzynarodowe szkolenie na nauczycieli jogi wg Jogi Alliance (RYS 200h) i zaczęłam nauczać jogi. 
Poza jogą moją pasją są relacje z ludźmi, którą realizuję jako psycholog/psychoterapeuta oraz wykładowca akademicki (doktor nauk humanistycznych). Uwielbiam przyrodę, rekreacyjną i rajdową jazdę konną, dobre kino i książki. Jestem miłośniczką psów. A prywatnie jestem mamą 3 córek. 

Joga Warszawa Powsin

Monika Turewicz

Mama do kwadratu. Certyfikowana nauczycielka mindfulness w podejściu MBLC (Mindfulness Based Living Course), w trakcie certyfikacji podejścia CBLC (Compassion Based Living Course) z ramienia Mindfulness Association Polska.

Pianistka (mgr sztuki), absolwentka psychologii klinicznej oraz studiów podyplomowych „Uważność i Współczucie. Badania i psychoterapia” na SWPS w Warszawie.

Rozpoczynająca ścieżkę certyfikacji MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy), kursowi dedykowanemu zapobieganiu nawrotom depresji i radzeniu sobie z negatywnymi emocjami.

Prezes Fundacji „Lepiej Żyć Lepiej”, założycielka mindfulness-warszawa.pl.

Inicjatorka i entuzjastka rocznego, darmowego, ogólnopolskiego projektu "Niepoważni uWażni" propagującego idee uważności w codziennym życiu.

Służąca dwóch kłótliwych kotów.

Rozkochana w praktyce mindfulness od 8 lat

Joga Warszawa Powsin

Agnieszka Osińska

Jogę na dobre pokochałam mieszkając na Malcie. Ćwicząc pod okiem Anchelique Fjoere po raz pierwszy poczułam jak świadomy ruch połączony z oddechem potrafią pozytywnie wpływać na moje myśli, samopoczucie, to jaka jestem dla siebie i dla innych. Chcąc zabrać ze sobą tę wiedzę ukończyłam u niej kurs nauczycielski 200 RYT Yoga Alliance i od tej pory wciąż pogłębiam tę wiedzę.

Prowadzę zajęcia Vinyasa Flow oraz Jogi Regeneracyjnej. Sawiam na flow, czyli ruch połączony z oddechem oraz kreatywne sekwencje. Ważne dla mnie, by joga była nie tylko dynamiczna i wymagająca, ale przede wszystkim bezpieczna, uczyła świadomego oddechu i była narzędziem do rozwoju osobistego, życia w zgodzie ze sobą.

Celem moich zajęć nie jest robienie szpagatów czy przekraczanie kolejnych granic swoich możliwości, ale uczucie otwarcia i rozluźnienia. Wierzę, że joga jest dla każdego i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. To niekończąca się podróż w głąb siebie, swoich pragnień i możliwości. Do zobaczenia na macie!

Będzie nam miło wysłać coś ciekawego dla Ciebie

(krok 1 z 2)

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Zgoda
(krok 1 z 2)

Joga Balans
Sandomierska 17
02-567 Warszawa