joga dla początkujących Warszawa Wilanów

Zajęcia warsztatowe

Cotygodniowe warsztaty tematyczne powstały z myślą o rozwijaniu wiedzy i umiejętności w konkretnych obszarach jogi, a także naszego ciała.  Oparte na terapeutycznej funkcji jogi, mają na celu dopracowanie ustawienia ciała tak, by zarówno życie codzienne, jak i praktyka na macie, były komfortowe, efektywne i zgodne z naszą naturą.

Każde kolejne zajęcia dotyczą rozmaitych kwestii związanych z problemami, które napotyka jogin podczas swojej ścieżki na macie. Trwające każdorazowo 90 minut zajęcia zawierają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, tak, by za wykonywaniem asan stała dobrze ugruntowana wiedza.

Podczas warsztatów koncentrujemy się między innymi na pracy z biodrami. Zastanawiamy się, jakie asany oraz ich ewentualne alternatywy pomogą prawidłowo pracować naszym stawom biodrowym. Analizujemy, dlaczego zdegenerowane ich ułożenie powoduje dalsze problemy z kolanami czy stawami skokowymi.

Innym tematem warsztatów jest kręgosłup. Zajęcia pokazują, jakie  wiczenia wzmacniają mięśnie pozwalając na zachowanie silnego korpusu. Jednocześnie praktykowane są asany, które odblokowują blokady, pozwalając na odzyskanie lekkości w ciele.

Kolejne warsztatowe spotkania dotyczą też innych partii ciała, jak również poszczególnych grup asan, m.in. skręty, skłony czy wygięcia. Każde z nich oparte jest na holistycznym podejściu do ludzkiego organizmu, szanując indywidualne możliwości, ale też ograniczenia. Spokojniejsze niż podczas tradycyjnej Ashtanga jogi tempo stanowi doskonałą okazję, by w bezpieczny i komfortowy sposób znaleźć rozwiązanie dla swoich słabszych punktów w ciele, a także na macie podczas praktyki własnej.